Sıkça Sorulan Sorular

Tasarımlar Denimtopia teması ile denim ve sürdürülebilirlik kapsamında oluşturulmalıdır.

Koleksiyon toplam 4 paftadan oluşmalıdır (Ek olarak mood board, storyboard, color board, inspiration board vb. yükleyebilirsin.)

Paftalarının her biri 35x50 cm ölçülerinde olmalıdır.

Her bir tasarımı detaylandıran artistik ve teknik çizimlerin yanı sıra kullanılacak kumaş detayları ve tamamlayıcı aksesuarlar yer almalıdır.

Her bir tasarım ayrı olarak ve .pdf uzantılı yüklenmeli, bu formatın dışındaki dosyalar kabul edilmeyecektir.

Koleksiyon sunumunda kimliği belirtici isim/imza/mahlas vs. olmamalıdır.

Lise öğrencileri yarışmaya katılım sağlayamaz. Yarışmacı, Türkiye’de bulunan devlet ve vakıf üniversitelerinde veya akademilerinde 2 ya da 4 yıllık moda, tekstil, mimarlık, grafik ve endüstriyel bölümü gibi herhangi bir tasarım bölümünün öğrencisi olmalıdır.

Hayır, başvurular sadece www.denimfikrim.com üzerinden alınacaktır.

Evet, tema: "Denimtopia"

Denimtopia, denim ile yaratıcılık sınırlarını zorlayacak bir tema.
Denim kumaşının, hayal gücünle nasıl şekilleneceğine tanıklık edeceksin.

Denim Odaklı Tasarım: Tüm tasarımlarında sadece atık denim ve sürdürülebilir materyaller kullan. Yaratıcılığınla denim kumaşına yeni bir boyut, yeni bir tavır kat.

Sürdürülebilirlik: Tasarımlarında sürdürülebilir malzemeleri ve üretim yöntemlerini teşvik ediyoruz. Atık denim parçaların kullanılması ile içerik, estetik ve işlev olarak çevre dostu uygulamalara öncelik vermen değerlendirmeleri artırabilir.

Yenilik ve Yaratıcılık: Denimtopia temasını en yaratıcı ve yenilikçi şekilde yansıtan tasarımlar öne çıkacaktır. Gelenek ve gelecek, işlev ve estetik arasında; sıra dışı fikirlerini, özgün tasarımlarını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Hayır. 4 adet tasarım / ürün paftası ve moodboard olmalı. Daha fazla veya az çalışma gönderen başvurular değerlendirmeye alınmaz.

Evet, her bir tam görünümü detaylandıran artistik ve teknik çizimlerin yanı sıra (ön ve arka görünüm), her bir paftada o görünümde kullanılacak kumaş detayları ve tamamlayıcı aksesuar detayları yer almalıdır.

Artistik çizimlerde sadece ön görünüm yeterli olmakla birlikte, teknik çizimlerde hem arka hem de ön görünüm mutlaka olmalı.

Paftanın sağ alt köşesi numaralandırılmalıdır.

Hayır, çalışmalar bireysel olmalı.

Evet. Yabancı uyruklu öğrenciler, ön katılım koşullarını karşıladıkları takdirde yarışmaya katılabilirler.

Colin’s merkez ofisi İstanbul’dadır. İstanbul dışından katılacak, ön elemede seçilen 10 finalist öğrencimizin ulaşım ve konaklama masrafları tarafımızca karşılanacaktır.

18 yaş ve üzeri kişiler yarışmaya katılabilir.

Başvuru formu www.denimfikrim.com adresinden online olarak doldurulacaktır ve katılımcı kişisel verilerin korunması kanununa ilişkin belgeyi, aydınlatma metnini, başvuru taahhütnamesini online olarak onaylayacaktır.

Öğrenci belgesi

Sürdürülebilirlik hakkındaki fikir ve görüşleri

Koleksiyon paftaları (pdf)

Hazırladığınız tasarımların nakliyesi Colin’s tarafından sağlanacaktır.

Diğer tüm sorularınız için bize yazın.