Sıkça Sorulan Sorular

Yarışmacının, hem ticari hem sanatsal alanda yarışmaya katılması zorunludur.
Yalnızca birini tercih edemez.
Ticari ürün kategorisinde beklenenler;
3 look ürün çizimi, moodboard ve ürün hikayesidir. Tasarımlar giyilebilir olmalıdır. Koleksiyon, kadın ve/veya erkek ürünlerinden oluşabilir.
Sanatsal ürün kategorisinde beklenenler;
1 look ürün çizimi, moodboard ve ürün hikayesidir. Tasarımlar; giyilebilir olmayan, sanatsal obje tasarımları fikrini içerir.

Denim ve sürdürülebilirlik temasına uyulması gereklidir. Verilen “Dünya Konuşabilseydi” teması üzerinden çalışmalar yapılması gerekmektedir.

Yarışmacı kadın, erkek ürün tasarımlarını ya da her ikisini tercih edebilir.

Koleksiyon toplam 4 paftadan oluşmalıdır (Ek olarak mood board, storyboard, color board, inspiration board vs. ve seni etkileyen veya kendi hazırladığın bir video yükleyebilirsin.).

Ticari koleksiyon için Colin’s marka kimliğine uygun; 3 look’un arka ve ön görünümü ile artistik ve teknik çizimi mutlaka paftalarda yer almalıdır.

Sanatsal koleksiyon için; tamamen bağımsız alanlardan esinlenerek, özgürce çalışılmış 1 adet sanatsal ürün ve moodboardları dosyada mutlaka bulunmalıdır.

Paftalarının her biri 35x50 cm ölçülerinde olmalıdır.

Her bir tasarımı detaylandıran artistik ve teknik çizimlerin yanı sıra kullanılacak kumaş detayları ve tamamlayıcı aksesuarlar yer almalıdır.

Her bir tasarım ayrı olarak ve .pdf uzantılı yüklenmeli, bu formatın dışındaki dosyalar kabul edilmeyecektir.

Koleksiyon sunumunda kimliği belirtici isim/imza/mahlas vs. olmamalıdır.

Hayır. Katılım ön koşulu; tüm Türkiye’deki devlet ve vakıf üniversiteleri ile akademilerin tekstil ve moda tasarımı bölümlerinde 1. 2. 3. ya da 4. sınıf öğrencisi olmaktır.

Hayır, başvurular sadece www.denimfikrim.com üzerinden alınacaktır.

Evet, tema: "Dünya Konuşabilseydi"
Denim ve sürdürülebilirlik çerçevesinde temaya odaklanılmalıdır.

Çok sevdiğimiz denim ve bize hayat veren Dünyamız ’da paradokslar içinde kaybolmaktansa; “sürdürülebilir bir dünya iyi tasarımla mümkün” diyerek yola çıktığımız konseptimizde Dünya’nın bize anlatmak istediği şeyleri sizden duymak istiyoruz.

Çocuklar gibi, tertemiz ve duru düşünebilmek, olumsuzlukları olumluya çevirebilmek; sürdürülebilirlikle ilgili her alanı, Dünya’nın bize söylemek istediği her şeyi yaratıcılığınızı da eklediğiniz projelerde görmek istiyoruz. Kendimizi ararken yenilenme ümidinin tadına birlikte varmak istiyoruz.

Hayır, 3 adet ticari, 1 adet sanatsal olmak üzere toplam 1 adet tasarım (tam görünüm) olmalı. Daha fazla veya daha az görünüm gönderen başvurular değerlendirmeye alınmaz.

Evet, her bir tam görünümü detaylandıran artistik ve teknik çizimlerin yanı sıra (ön ve arka görünüm), her bir paftada o görünümde kullanılacak kumaş detayları ve tamamlayıcı aksesuar detayları yer almalıdır.

Artistik çizimlerde sadece ön görünüm yeterli olmakla birlikte, teknik çizimlerde hem arka hem de ön görünüm mutlaka olmalı.

Paftanın sağ alt köşesi numaralandırılmalıdır.

Hayır, çalışmalar bireysel olmalı.

Evet. Yabancı uyruklu öğrenciler, ön katılım koşullarını karşıladıkları takdirde yarışmaya katılabilirler.

Colin’s merkez ofisi İstanbul’dadır. İstanbul dışından katılacak, ön elemede seçilen 20 finalist öğrencimizin ulaşım ve konaklama masrafları tarafımızca karşılanacaktır.

18 yaş ve üzeri kişiler yarışmaya katılabilir.

Başvuru formu www.denimfikrim.com adresinden online olarak doldurulacaktır ve katılımcı kişisel verilerin korunması kanununa ilişkin belgeyi, aydınlatma metnini, başvuru taahhütnamesini online olarak onaylayacaktır.

Öğrenci belgesi

Sürdürülebilirlik hakkındaki fikir ve görüşleri

Koleksiyon paftaları (pdf)

Hazırladığınız ticari ve sanatsal tasarımların nakliyesi Colin’s tarafından sağlanacaktır.

Diğer tüm sorularınız için bize yazın.