DENİM FİKRİM DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ

TASARIM DEĞERLENDİRİLİRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

YARATICILIK

Öğrenciler, sadece giyilebilir ürün tasarımı beklentisi olmadan her katılımcının kendi denimtopialarını oluşturarak tekstil ürünü, obje, grafik, yüzey düzenlemesi gibi çalışmalarıyla katılabilecektir.

Öğrencilerin projenin sunumu ve teknik detaylarının görünümünde, etkileşim veya duyusal bilgilerle beraber olumlu bir estetik deneyim sunması gerekir.

Atık kumaşlar ve denim malzemeler kullanılarak tasarımlar oluşturulmalıdır.
Fikir ve konseptin temaya uygunluğu,
Koleksiyon bütünlüğü,
Özgünlük ve form,
Temanın tasarıma aktarımı diğer değerlendirme kriterleridir.

MALZEME KULLANIMI

- Aksesuar kullanımı,
- Malzemelerin tasarıma ve temaya uygunluğu,
- Malzemelerin tasarıma ve temaya uygunluğu,

UYGULAMA VE DİKİM

- Uygulanabilirlik,
- Kumaş/tasarım uyumu,
- Tasarım detaylarının sergilenmeye hazır-temiz ve bitmiş olarak düşünülmesi gerekir.

TASARIMLARDA ARANAN ÖZELLİKLER

Denim Odaklı Tasarım: Tüm tasarımlarında sadece atık kumaşlar, atık denim ve sürdürülebilir materyaller kullan. Yaratıcılığınla denim kumaşına yeni bir boyut, yeni bir tavır kat.

Sürdürülebilirlik: Tasarımlarında sürdürülebilir malzemeleri ve üretim yöntemlerini teşvik ediyoruz. Atık kumaşların ve atık denim parçaların kullanılması ve içerik, estetik ve işlev olarak çevre dostu uygulamalara öncelik vermen, olumlu değerlendirmeleri artırabilir.

Yenilik ve Yaratıcılık: Denimtopia temasını en yaratıcı ve yenilikçi şekilde yansıtan tasarımlar öne çıkacaktır. Gelenek ve gelecek, işlev ve estetik arasında, sıra dışı fikirlerini, özgün tasarımlarını görmek için sabırsızlanıyoruz.