DENİM FİKRİM YARIŞMA KOŞULLARI

Yarışmacı, Türkiye’de bulunan devlet ve vakıf üniversitelerinde veya akademilerinde 2 ya da 4 yıllık Moda Tasarımı, Tekstil Tasarımı bölümü öğrencisi olmalıdır.

Yarışmacı yarışmaya başvururken www.denimfikrim.com web sitesi üzerinden; 3 ticari, 1 sanatsal toplamda 4 look + line up moodboard ve seçilen temaya uygun hikayesini paylaşmalıdır. Son başvuru tarihinden sonra ön elemeyle belirlenecek 20 yarışmacı, 1 haftalık denim ve sürdürülebilirlik seminerlerine katılacaktır. Ardından 6 haftalık yarışma süresinde ise 1 ticari ve 1 sanatsal olmak üzere toplamda 2 ayrı çalışmayı somut olarak ortaya koymalıdır.

Dikim ve kalıp süreci bu 6 haftalık sürece dahildir. Kumaşlar DNM işbirliğiyle Colin’s tarafından sağlanır. Bu aşamada mentorluk desteğini Colin’s sağlar.

Ticari tasarımda Colin’s tarafından yıkama ve dikim desteği sağlanacak olup, sanatsal tasarımda yalnızca kumaş desteği sağlanacaktır. Ticari tasarımda giyilebilir tam bir look ve moodboard beklenirken, sanatsal tasarımda ise verilen temaya uygun olacak şekilde sanatsal bir tasarım istenmekte ve giyilebilir bir çalışma beklenmemektedir.

Öğrenciler yarışma için hazırladıkları çizim dahil tüm proje dosyası ile birlikte ürettikleri çalışmaların üretilme ve sergilenme hakkını Colin’s’e devreder.

Yarışma sonunda düzenlenecek gala etkinliğinde ilk 3 açıklanır ve ödülleri teslim edilir. Ayrıca 1. seçilen ticari ürün üretilip satışından elde edilen gelir, Colin’s’in belirleyeceği bir vakıfa bağışlanır.

KVKK ve katılım koşullarını onaylamayan yarışmacı başvuruları değerlendirmeye alınmaz.

Denim Fikrim yarışmasına önceki yıllarda katılım sağlayarak ilk 3’e seçilen öğrenciler bir sonraki sene katılım gerçekleştiremeyecektir. Katılım gerçekleştirmesi durumunda değerlendirilmeye alınmayacaktır.