1 Şubat – 1 Mart

Başvuru Tarihleri

1 Şubat 2024 - 1 Mart 2024 tarihleri arasında denimfikrim.com web sitemiz üzerinden kişisel bilgilerini doldur, tasarımlarını yükle, gerekli izinleri de verdikten sonra başvurunu yap.

18 Mart

Ön Eleme Sonuçlarının Duyurulması

Ön eleme jürimiz değerlendirmelerini yaparak finale kalacak 10 öğrencimizi belirleyecek.Jüri için tıkla.

26-29 Mart

Eğitim Haftası

Ön elemeyi geçen 10 finalistimizi verimli bir eğitim haftası bekliyor.

DNM Denim Semineri - DNM Denim Ekibi ile denim kumaş ve özellikleri ile ilgili A'dan Z'ye 1 günlük workshop,
- Öğrenciler tarafından, kendi tasarımlarına uygun kumaş seçimlerinin yapılması

Colin’s Semineri - Colin’s merkez ofiste marka brief’i,
- Uluslararası eğitmenle online sürdürülebilirlik ve moda eğitimi,
- Fabrika ziyareti ve üretim süreçlerinin yerinde gözlemlenmesi,
- Colin’s ürün yaşam döngüsü gezisi,
- Colin’s Denim Ekibi ile Workshop

Denim Fikrim 2022 Eğitim Videosu için tıkla.

30 Mart – 26 Mayıs

Denimtopia Atölye

Güneş Güner ve Colin’s Denim tasarım ekibi, katılımcılarla bir Denimtopia Atölyesi düzenleyecek.

Denim kumaşı, tarihi, tasarımı, yıkaması, aksesuarları ve stili üzerine bilgi edinebilecek ve birlikte denim sınırlarını zorlayan bir tasarım deneyimi yaşayacaksın.

Üretim Süreci

Seçilen 10 finaliste koleksiyonlarını hazırlama sürecinde malzeme ve danışmanlık desteği verilecek.

Malzeme Temini Koleksiyonların üretilmesi aşamasında 10 finaliste verilecek denim kumaşlar DNM Denim iş birliğiyle Colin's tarafından sağlanacak. Bu aşamada mentorluk desteğini de Colin's sağlayacaktır. Ayrıca 10 finaliste, Colin’s tarafından temin edilecek materyaller dışında, 10.000 TL’ye kadar malzeme desteği de sağlanacaktır. Yarışmacı satın alma yaptığı ürünün faturasını ibraz etmesi koşuluyla bu destekten yararlanabilir.

Danışmanlık Süreci Colin's tarafından belirlenecek mentorlar tarafından birebir danışmanlık görüşmeleriyle yürütülen bir süreçtir. Bu süreçte finalistler, belirtilen kapsamda görüşme yapabilirler.

Denim Fikrim 2022 Üretim Süreci Videosu için tıkla.

4 Haziran

Finalistlerin Tasarım Sunumu

10 finalistin şekillenen tasarımlarının jüri önüne çıkma günü. Alanında ünlü isimlerden oluşan final jürimiz, Colin's merkez ofiste tüm çalışmaları dinleyerek, kazananları belirleyecek.Final jürimiz için tıkla. Denim Fikrim 2022 Seçim Süreci Videosu için tıkla.

13 Haziran

Gala ve Kazananların Açıklanması

10 finalistin yer alacağı sergi alanında ünlü isimlerden oluşan final jürimizin oylarıyla kazanan ilk 3 koleksiyon, gala töreninde açıklanarak ödülleri takdim edilecek.Denim Fikrim 2022 Gala Videosu için tıkla.

Denim Fikrim Tasarım Yarışması'nda belirtilen tarihlerde COLIN’S değişiklik yapma hakkına sahiptir. Başvuru dönemi boyunca yeterli sayıda katılımın olmaması halinde COLIN’S yarışmayı sonlandırmaya karar verebilir. Yarışmanın sonlandırılması veya tarih değişikliği olması halinde bilgilendirme www.denimfikrim.com sitesi üzerinden yapılacaktır..