1 Şubat – 1 Mart

Başvuru Tarihleri

1 Şubat 2023 - 1 Mart 2023 tarihleri arasında denimfikrim.com web sitemiz üzerinden kişisel bilgilerini doldur, tasarımlarını yükle, gerekli izinleri de verdikten sonra başvurunu yap.

17 Mart

Ön Eleme Sonuçlarının Duyurulması

Ön eleme jürimiz değerlendirmelerini yaparak finale kalacak 20 öğrencimizi belirleyecek. Jüri için tıkla.

27-30 Mart

Eğitim Haftası

Ön elemeyi geçen 20 finalistimizi verimli bir eğitim haftası bekliyor.

DNM Seminer - DNM Ekibi ile denim kumaş ve özellikleri ile ilgili A’dan Z’ye 1 günlük workshop,
- Öğrenciler tarafından, kendi tasarımlarına uygun kumaş seçimlerinin yapılması,

Colin’s Semineri - Colin’s merkez ofiste marka brief’i,
- Uluslararası eğitmenle online sürdürülebilirlik ve moda eğitimi,
- Eroğlu fabrika ziyareti ve üretim süreçlerinin yerinde gözlemlenmesi,
- Colin’s ürün yaşam döngüsü gezisi,
- Workshop

Denim Fikrim 2022 Eğitim Videosu için tıkla.

31 Mart - 4 Haziran

Üretim Süreci

Seçilen 20 finaliste koleksiyonlarını hazırlama sürecinde malzeme ve danışmanlık desteği verilecek.

Malzeme Temini Koleksiyonların üretilmesi aşamasında 20 finaliste verilecek denim kumaşlar DNM iş birliğiyle Colin’s tarafından sağlanacak. Bu aşamada mentorluk desteğini de Colin’s sağlayacaktır.

Dikim Ticari tasarımda Colin’s tarafından yıkama ve dikim desteği sağlanacak olup, sanatsal tasarımın üretiminde öğrencilere yalnızca kumaş desteği sağlanacaktır.

Danışmanlık Süreci Colin’s tarafından belirlenecek mentorlar tarafından birebir danışmanlık görüşmeleriyle yürütülen bir süreçtir. Bu süreçte finalistler, belirtilen kapsamda görüşme yapabilirler. Ticari koleksiyon Colin’s tasarım ekibi mentorluğunda devam eder. Sanatsal alan için ayrı bir mentor desteği sağlanacaktır.

Bu süreçte finalistler, belirtilen kapsamda görüşme yapabilirler. Ticari koleksiyon Colin’s tasarım ekibi mentorluğunda devam eder. Sanatsal alan için ayrı bir mentor desteği sağlanır.

Denim Fikrim 2022 Üretim Süreci Videosu için tıkla.

15 Haziran

Finalistlerin Tasarım Sunumu

20 finalistin şekillenen sanatsal çalışmaları ve ticari tasarımlarının jüri önüne çıkma günü. Alanında ünlü isimlerden oluşan final jürimiz, galadan 1 gün önce Colin’s merkez ofiste tüm çalışmaları dinleyerek, kazananları belirleyecek.Final jürimiz için tıkla. Denim Fikrim 2022 Seçim Süreci Videosu için tıkla.

16 Haziran

Gala ve Kazananların Açıklanması

20 finalistin yer alacağı defile sonrasında alanında ünlü isimlerden oluşan final jürimizin oylarıyla kazanan ilk 3 koleksiyon gala töreninde açıklanarak ödülleri takdim edilecek.Denim Fikrim 2022 Gala Videosu için tıkla.

Denim Fikrim Tasarım Yarışmasında belirtilen tarihlerde COLIN’S değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tarih değişikliği olması halinde bilgilendirme www.denimfikrim.com sitesi üzerinden yapılacaktır.